S Rozárkou za štěstím

Objevte místo, kde naleznete štěstíRozárka je nejmenší člen pěti členné rodiny, se kterou tráví ráda svůj čas. Má hnědé vlasy a hnědé oči. Ráda se učí a poznává svět. Její zvídavost ji provází na cestě, kde hledá své štěstí.

Jednou večer maminka zaujme Rozárku vyprávěním příběhu o krásné zahradě, ve které hledá stařík cestu svým životem, jak být šťastný. Rozárce se příběh zalíbí natolik, že zatouží po pochopení jednotlivých kroků vedoucích k budování svého vlastního místa. Na cestě ji provází její milovaný dědeček s dlouholetými zahradnickými zkušenostmi a její rodiče, kteří zahradničení propojují s myšlením.

Celým příběhem se prolínají čtyři roční období, která jsou důležitá nejen pro přírodu, ale i člověk by se jimi mohl nechat inspirovat.

Rozárka se snaží svým příběhem inspirovat nejen dětské čtenáře, ale i dospělé, kteří na sobě chtějí pracovat, hledají odlehčenou cestu, jak pracovat sami se sebou, svou myslí a emocemi a rádi sní.

Také hledáš v životě štěstí a spokojenost? Pak se těším, až ho budeme společně objevovat.

Speciální bonusy ke knize - meditace, návody, mluvené příběhy.

Myšlenka holčičky, která bude vyprávět dětem a dospělým, se rodila postupně při pravidelných večerních čteních s dětmi. Napadaly mě myšlenky, ve kterých jsem si představovala, jak čtu s dětmi knihy, které by rozvíjely jejich osobnost a jejichž témata by následně vzbudily podněty a otázky k dalšímu povídání. A to nejen u nás doma, ale i v dalších domácnostech, kde si rádi povídají a vzdělávají své děti.

Postupně tedy začala vznikat Rozárka, která toho má mnoho na srdci, a ještě více na jazyku. Její osobnost je smýšlená a její dušička je kombinací dušiček mých tří dcer.

Postava Rozárky se také stala naším pravidelným společníkem, kdy jsme vymýšleli dohromady s dětmi a mým mužem její postavu, cestu, otázky a poznání. Byly to velmi příjemné chvíle, které nás v mnoha ohledech spojily. Děti vyjadřovaly své názory na různé situace, kreslily obrázky a s manželem jsme pak jejich názory a své zkušenosti zrcadlili do cesty za štěstím.

Díky našemu projektu jsem poznala i další skvělou osobu, která byla od začátku nadšená do našeho nápadu a ihned souhlasila na spolupráci. Rozárce vdechla podobu a celou knihu ilustrovala nadaná malířka Alena Spruijtová.

Její nádherná tvorba je k nahlédnutí zde Alliv.cz

Chceš pracovat sám na sobě, najít v sobě skryté odpovědi či máš sen, kterého chceš dosáhnout? Máš veliké pracovní nasazení, chtěl bys pracovat efektivněji se svým týmem či lépe skloubit svůj pracovní život s rodinným? S těmito otázkami ti může poradit můj muž, spoluautor našich knih.

Podívej se na VlastimilStrnad.cz