S Rozárkou za sebepoznáním

Poznejte sami sebe


V přípravěRozárka je upovídaná zvídavá holčička s tmavě hnědými vlasy a hnědými oči, pro kterou je odpočinek ztráta času. Co kdyby mezitím o něco přišla. Ráda se podobá svým starším sourozencům a objevuje nová dobrodružství. Nejraději však visí někde hlavou dolů nebo jezdí na koloběžce.

Je to školačka, která ráda uteče a schová se do přírody. Je pro ni velmi důležitá její rodina a společně strávené chvíle s ní. Miluje večery, kdy jsou všichni spolu, večeří, povídají si nebo hrají hry. Také ráda leží s rodiči v posteli, kdy se věnují četbě a povídání.

Zastává názor, že co se slíbí, to se musí splnit a co se řekne, to platí.

Příběh vypráví malá holčička jménem Rozárka, která je průvodcem dětí a rodičů na jejich cestě za sebepoznáním.

Rozárka odhaluje témata, se kterými se můžeme setkat v běžném životě a nabízí trochu jiný pohled na ně. Témata pro dospělého člověka samozřejmá, pro malé dítě nevšední a možná i nepřekonatelná. Každé dítě je jedinečné, proto se nejedná o žádný návod, ale témata slouží k objevení vlastní cesty.

V průběhu čtení rodič poodhalí dětský pohled na svět a prohloubí vztah se svým dítětem.

Knihu doporučuji nejen pro děti 5-12 let.

A jaký jsi ty? Pojď si se mnou společně kreslit, číst a psát a objevovat se navzájem.

Speciální bonusy ke knize - pracovní listy v pdf a možná i puzzle k vybarvení.

Koncept této knihy vznikl jako první po mém rozhodnutí začít zkoušet něco psát. Pak byl odložen do šuplíku a nyní dochází k jejímu dalšímu zpracování. Ráda bych, aby se na ní podíleli i další osoby – pedagogové – kteří by ji mohli používat při výuce jako podklad pro práci se svými žáčky. Proto se jí chci začít znovu intenzivně věnovat, až se uzavře práce kolem předchozí knihy S Rozárkou za štěstím.

Díky našemu projektu jsem poznala i další skvělou osobu, která byla od začátku nadšená do našeho nápadu a ihned souhlasila na spolupráci. Rozárce vdechla podobu a celou knihu ilustrovala nadaná malířka Alena Spruijtová.

Její nádherná tvorba je k nahlédnutí zde Alliv.cz

Chceš pracovat sám na sobě, najít v sobě skryté odpovědi či máš sen, kterého chceš dosáhnout? Máš veliké pracovní nasazení, chtěl bys pracovat efektivněji se svým týmem či lépe skloubit svůj pracovní život s rodinným? S těmito otázkami ti může poradit můj muž, spoluautor našich knih.

Podívej se na VlastimilStrnad.cz